במידה והמוצר שהזמנתם זמין במלאי משלוח חינם לכל רחבי הארץ עד שלושה ימי עסקים

זניט כרונומסטר ספורט

זניט היא חברה שוויצרית ותיקה שנוסדה ב1865 ואחראית לפיתוחים רבים בתחום השעונים. לשעון הספציפי הזה היסטוריה ועבר מרשימים במיוחד שככל שלומדים אותו מבינים כמה חשיבות יש למותג ואיך כח הזמן ופרסום יכולים לשנות את הדרך בה אנחנו תופסים את המציאות. אם השעון מזכיר לכם את דגם הדייטונה של רולקס אתם לא טועים. בשנות ה-60 החל מירוץ בעולם השעונים מי תהיה החברה הראשונה שתפתח את מנגנון כרונוגרף האוטומטי הראשון בעולם. טאג הוייר, ברייטלינג, זניט וחברות רבות נוספות עבדו במרץ ובסודיות רבה על פרויקטים לפיתוח מנגנון שכזה, לבסוף סייקו היו הראשונים להשיק כרונוגראף אוטומטי בסוף שנות ה60 שהיה פשוט מאוד, אך ענה לשם ״כרונגרף״… למעשה הויכוח של מי באמת הייתה החברה הראשונה לייצר מנגנון שכזה נותרה עד עכשיו לא ברורה ויש שנוטים להתווכח עליו עד היום….

מבין כל שעוני הכרונוגראף שפותחו אין ספק שזה של זניט שהושק ב1969 , היה המתקדם והמשוכלל ביותר באותם זמנים, זניט טענה שהיא הייתה הראשונה בעולם להשיק מנגנון מהסוג הזה ועל כן קראה למנגנון בשם ״אל פרימרו״ שפירושו בספרדית הוא ״הראשון״. רולקס באותם ימים החזיקה במספר דגמי כרונוגראף שהיו נחותים מבחינה טכנולוגית והתקשתה למכור אותם, על כן מיהרה לפנות לזניט ולרכוש את המנגנונים המתקדמים הללו על מנת להכניסם לדגמי הדייטונה שייצרה וכך במשך זמן רב שעוני הדייטונה צוידו במנגנוני אל פרימרו של זניט.

בתקופת משבר הקווארץ של שנות ה70 רולקס הצליחה להישאר במגרש בזכות שיווק גאוני, בניגוד לזניט וחברות אחרות נוספות, ואת התוצאות ניתן לראות היום בשוני שבמעמד שבין החברות, מבחינת תפיסתם בקרב הציבור הרחב. השעון החדש מראה שלזניט נמאס להסתתר תחת הצל של דגם הדייטונה ובעיצוב השעון דומה לזה של הדייטונה יש אמירה ברורה של לקיחת קרדיט ובצדק על ההצלחה של השעון שבזכות זניט הפך לאחד השעונים המוכרים ביותר בעולם.

השעון מצויד בזכוכית ספיר, מנגנון בית אוטומטי עם פונקציית כרונוגראף כמובן עם הסמכת כרונומטר, המנגנון בעל 60 שעות עתודה, בזל קרמי והוא בקוטר של 41 מ״מ. השעון עמיד ל-100 מטרים של מים, אם כי לא מדובר בשעון צלילה ולכן עדיף להימנע מהכנסת השעון למים. השעון מסוגל למדוד גם את עשירית השניה , מרשים מאוד בעבור מנגנון מכני והוא זמין בצבעי שחור ולבן.

את מגוון שעוני זניט תוכלו לראות ולמדוד אצלנו באסטרל שעונים ותכשיטים.

כתב : מידן לייבל

חפש/י את השעון שלך